Uygulamamız, kiralama sözleşmelerinizin standarda uygun olarak yeniden hesaplanması, kayıt altına alınması, arşivlenmesi ve dönemsel olarak tekrar hesaplanmasına imkan sağlamaktadır.

Sözleşme Tanımı

Çok sayıda sözleşmeniz olması durumunda, sözleşmelerinizi topluca Excel şablonu kullanarak bir kerede uygulama içerisine aktarabilirsiniz. Sözleşmelerinizi hem TL , hem de döviz bazında oluşturabilirsiniz. Kira dönemi başlangıcında peşinat ödemeniz varsa bu tutarı hesaplama tablonuzda dikkate alabilirsiniz.

Sözleşme Detayları
  • Sözleşmeler Listesi

Hesaplamalar

Sözleşmelerinizi oluşturduktan sonra tablolarınız hesaplanacaktır. Hesaplama işlemi ile; ödeme, kira yükümlülüğü ve amortisman tablolarınız oluşmaktadır.

Sözleşme içerisinde; dönemsel kira artış tutarı ve indirgeme faiz oranı için güncelleme yapabilir, hesaplamalarınızı revize edebilirsiniz.

Muhasebe Kayıtları

Bilanço tarihi itibariyle muhasebe kayıtlarınızı oluşturabilir, yasal kayıtlarda yer alan kira tutarlarınızı kontrollerde dikkate alabilirsiniz.

Muhasebe Kayıtları

Muhasebe kayıtlarınız oluşurken; sözleşmeye ilişkin detay bilgiler kayıtların üst bölümünde sizlerle paylaşılmaktadır. Orta bölümde döneme ilişkin muhasebe kaydı, alt bölümde ise dönemler itibariyle kira yükümlülüğü ve nakit çıkış tabloları yer almaktadır.

Her bir sözleşme bazında tek tek ya da tüm sözleşmeler için topluca bir tek muhasebe kaydı oluşturmak mümkündür.

Detaylı bilgi için;

Müşteri Hizmetleri İletişim

Diğer iletişim kanalları +90 212 483 71 45futurecom@futurecom.com.tr